top of page
pic06.jpg

ייעוץ זוגי לזוגות במשבר

החיים עם אדם נוסף מציבים בפנינו אתגרים רבים, ומשימת הזוגיות אינה קלה. היא כרוכה בהתמודדות יום-יומית עם בעיות וקשיים, זאת נוסף על משברים גדולים באמת שיכולים לקרות במרוצת החיים.

טיפול זוגי יכול לפתור משברים כאלה ולהעלות אתכם שוב על דרך המלך, ולעזור לכם ללבן סוגיות שונות. טיפול כזה גם נותן לכם כלים לפתרון בעיות ולניהול תשורת בטוחה ונכונה יותר כדי למנוע משברים ועימותים כאלה להבא.

משבר אינו חייב להיות סוף הדרך, אם יודעים כיצד לעבוד אתו ולהשתמש בו לצורך צמיחה וחיזוק הזוגיות. הקשר שלכם יכול להתאפיין באכפתיות גדולה יותר ולהיות חם ותומך יותר.

כשאתם באים לטפל בזוגיות שלכם אתם מפתחים תקשורת מכבדת לכל החיים, מקבלים אחריות על החלק שלכם בעסקה הזוגיות וצומחים תוך כדי ערבות הדדית שמביאה לקרבה והבנה גדולות יותר.

אתם לא חייבים לחוש אבודים בתוך הזוגיות שלכם משום שיש מוצא. התקשרו אליי כדי שתוכלו למצוא זה את זה מחדש ולבנות זוגיות שמושתתת על כבוד הדדי וחברות אמת.

למי מתאים טיפול זוגי?

 • לזוגות החווים קשיים בתקשורת.

 • לזוגות שאינם מצליחים לחוות חברות אמיתית ואמפתיה.

 • לזוגות שרבים כל הזמן והזוגיות שלהם טעונה כעסים ומאבקי כוח.

 • לזוגות שיש ביניהם ריחוק וחוסר אינטימיות ותחושת בדידות גדולה למרות היחד.

 • לזוגות שסובלים מהתערבות בלתי פוסקת מצד המשפחה הסובבת.

 • לזוגות בזמן משברים של חוסר אמון ובגידה.

זוגיות עם הפרעת קשב

זוגיות עם הפרעת קשב

לאחר שכבר התוודענו להפרעות קשב וריכוז והשלכותיהן על הישגיות בלימודים ובעבודה, אנחנו שומעים בשנים האחרונות גם על המשמעות של הפרעות אלה בזוגיות. זה לא מובן מאליו להתמודד עם התנהגות שמושפעת מהפרעה כזאת, וצריך הרבה יותר מסבלנות כדי למצוא מענה נכון שלא יגרום למתחים ומשברים מיותרים.

הפרעות קשב וריכוז מונעות מאנשים להגיע למיצוי היכולת שלהם והן גורמות לחיכוכים רבים שלא תמיד יודעים כיצד להתייחס אליהן. שיעור הגירושין של זוגות אלה גבוה פי שלושה מאשר זוגות ללא הפרעה כזאת, ולכן הטיפול חיוני כדי להציל את מערכת היחסים ולבנות זוגיות מיטבית שתמצה את הפוטנציאל שלה.

למי מיועד טיפול בזוגיות עם הפרעת קשב?

 • זוגות שיש לאחד מהם או לשניהם הפרעה כזאת.

 • זוגות שעומדים להיפרד בגלל בעיה זו.

 • אנשים שמתקשים במציאת זוגיות ושמירה עליה בגלל ההפרעה.

הכנה לנישואים
pic05.jpg

הכנה לנישואים

כשמדברים על כלים נכונים לחיים משותפים ללא כעס ושבירת כלים, עם תקשורת מכבדת ותקינה, תוך כדי בנייה עצמית מבלי ללכת לאיבוד בתוך הקשר, קבלת החלטות נכונה כדי לבנות את היחד, מדברים למעשה על הכנה לחיים זוגיים שמונעים חיכוכים וקשיים רבים כבר לפני החתונה.

נדמה לנו שאנחנו מוכנים לנישואים משום שראינו את הורינו, צפינו בסרטים וקראנו ספרים, וברור לנו שאם כולם עושים את זה, אז כמה קשה זה יכול להיות?

אלא שריבוי מקרי הגירושים מוכיח לנו שזה לא מובן מאליו לחיות בזוגיות ויש כנראה ללמוד זאת ולהכין את עצמנו לחיים בצוותא.

זה יכול לקרות לזוג צעיר וזה יכול לקרות גם לזוג מבוגר. המשותף לכולם הוא שהחיים המשותפים דורשים תיאום ציפיות, הכנה לשגרה שמחכה לכם והיכרות טובה יותר עם כל ההשלכות האלה. לא כולם מוכנים לעשות את העבודה הזאת בזמן ולכן הם נתקלים בקריסת הציפיות שלהם לאחר שהם כבר נכנסים למחויבות ותוהים אם בחרו נכון.

החדשות הטובות הן שאפשר לפוגג את התהיות והספקות בעבודה נכונה עוד לפני החתונה או המעבר לזוגיות ממוסדת, ולכן רצוי לעבור תהליך של בדיקה הדדית ותיאום ציפיות, כדי לוודא שאתם נכנסים לחיים המשותפים מתואמים ועם כמה שפחות חיכוכים.

למי כדאי לבוא להכנה לנישואים?

 • כל מי שהחליט לחלוק משק בית משותף ורוצה להתחיל ברגל ימין.

 • כל זוג שרוצה לוודא שהוא מתחתן מהסיבות הנכונות.

 • כל מי שיודע שחסר לו מידע כיצד עובדים על זוגיות בריאה ומכבדת.

 • כל מי שרוצה להבטיח קיומם של אמון, חברות, תקשורת אמיתית ללא ניכור וכעס.

 • כל זוג שרוצה לוודא שהוא יודע כל מה שנחוץ על הקשיים שצפויים בהמשך הדרך.

מילון הזוגיות

מידי שבוע נפרסם כאן מונחים הקשורים לזוגיות ​לפי אותיות הא״ב

לקריאה מהירה, מהנה ומחכימה. לקריאת המילון הקליקו כאן.

לתיאום פגישה

bottom of page